Mágové vody

Mágové Vody jsou společenství mágů, kteří slouží Adanosovi, bohu rovnováhy. Vládnou vodní magií a sídlí v Novém táboře, kde se snaží přijít na způsob, jak zničit magickou Bariéru, na jejíž tvorbě se podíleli s neočekávaným výsledkem.
Komnaty mágů se nacházejí přímo u vrcholu velké jeskyně Nového tábora. Přístup do nich mají zpravidla jen žoldáci. Výjimečnými případy jsou kurýři, jež mágové čas od času posílají ke svým bratrům ve Starém táboře, ti se pak těší většinou velkému respektu. Pod ochranou mágů se proti nim málokdo odváží vystoupit .
Hlavou spolku je Saturas. Pokud se chcete ke spolku mágů Vody přidat, musíte nejdříve prokázat své schopnosti a zkušenosti v boji a mágům významně pomoci.

Kostým – mokrá róba, vybavení pro magii

Žoldáci

Žoldáci jsou jedni z nejlepších bojovníků a nejtvrdších chlapů v celé Kolonii. Jejich společenství vzniklo na popud moudrých mágů Vody, kteří žoldáky najali pro svou osobní ochranu a pro ochranu svého plánu útěku z Kolonie, za což jim samozřejmě platí. Nicméně ruda, kterou dostávají, nesahá do nějakých ohromných výšin. Jedná se spíše o skromné dary. Bohatství ovšem žoldákům plně vynahrazuje slib, který jim mágové dali. A to ten, že je mágové dostanou ven z Kolonie.
Žoldáci žijí spolu s mágy a dalšími lidmi v Novém táboře, kde se těší velkému respektu. Většina nosí těžké modrostříbrné zbroje a v boji používají obouruční meče a sekery. Velitelem žoldáků je Lee, muž, který dříve sloužil jako generál královské armády a do Kolonie byl vhozen za velezradu. Údajně totiž plánoval zabití královy ženy.
Žoldáci, ačkoli to jsou všichni odsouzení trestanci, působí moudrým dojmem, což je bezpochyby výsledkem Leeova vedení. Pokud se k nim chcete přidat, vězte, že Lee mezi své muže nebere jen tak kdekoho.

Kostým – mokrý základ, (ideálně zbroj)

Bandité

Pokud se chcete stát členy Nového tábora, vaší první stanicí budou bandité v čele se svým vůdcem Laresem. Už podle jména bandity je každému jasné, že tito chlapi by nejradši loupili, okrádali a plenili. To také dělají a nejraději u chlápků ze Starého tábora, s nimiž mají doslova vykopanou válečnou sekeru.
Život banditů je snad tím nejjednodušším ze všech. Chlapi se nemusí o nic starat, občas si mohou dovolit zmlátit nějakého kopáče, přepadnout konvoj s královským zbožím pro Rudobarony, a co víc – mohou každý večer chlastat. Mají úplně volnou ruku.

Do této frakce se dá přidat jenom při hře. Tzn. Jako kopáč zdrhni k Novému táboru.

Kostým – modrý základ