Rudobaroni

Rudobaroni mají pod palcem Starý tábor, na jehož hradním nádvoří stojí jejich sídlo, hned vedle komnat mágů Ohně. Sídlo je samozřejmě mohutně stráženo. Vůdcem celé skupiny a současně také nejmocnějším člověkem Kolonie je Gomez. Do své pozice se dostal jako jeden z lídrů vězeňské vzpoury při vzniku magické bariéry. Jeho pravou rukou je Raven.
Rudobaroni představují tu nejmocnější skupinu v celé Bariéře a to z toho důvodu, že řídí obchod s králem, a tím tak mají přístup k veškerému zboží z vnějšího světa.
Proto mohou nastavit daň pro lidi co chtějí obchodovat s králem.
Zároveň vymýšlí zákony platící ve staré kolonii.

Kostým – červený základ, kožešina kolem krku, zbroj

Mágové Ohně

Mágové Ohně jsou následovníky dobrotivého boha Inose. Upřednostňují pravdu, světlo a spravedlnost. Vládnou mocnou magií a proto není radno je provokovat. Do hornického údolí přišli stvořit magickou bariéru spolu s mágy vody. Ta má udržet vězně uvnitř. Mágové ale příliš nezasahují do dění v bariéře. Rudobaroni si s nimi chtějí udržet dobré vztahy, a tak jim davají vše co potřebují. V čele mágů ohně stojí samotný Xardas, hlavní dvorní mág a pravá ruka krále Rhobara II.
Chcete-li se připojit k mágům, musíte vykonat něco speciálního, nebezpečného, něco co nikdo jiný ještě v minulosti nevykonal.

Kostým – červená róba, vybavení pro magii

Stráže

Do řad strážců jsou přijímáni jen ti nejlepší a nejoddanější bojovníci. Takoví bojovníci, co prokázali své nesčetné schopnosti a obětování se pro ostatní. Stráže se od stínů liší značnou zodpovědností. Jejich úkol je chránit celý tábor a jeho obyvatele před nepřáteli. Největší hrozbu představují chlápci z Nového tábora, kteří mají s rudobarony vykopanou válečnou sekeru. Důležité je ovšem udržet pořádek také mezi vlastními lidmi. Strážím velí Thorus, nekompromisní chlap, který hlídá vstup do hradu. Na sobě nosí majestátní těžkou zbroj, kterou se vedle něj pyšní jen několik málo dalších elitních mužů. Dominantou této zbroje je výrazný hrudní pancíř v podobě tváře neznámého, avšak hrůzu nahánějícího monstra.

Kostým – červený základ, části kožené nebo kovové zbroje

Stíny

Každý nováček ve Starém táboře začíná jako špinavý kopáč. Jedinou cestou, jak se z této neoblíbené pozice dostat, je přidat se ke Stínům. Jejich práce spočívá v dohlížení na plnění Gomezových příkazů. V podstatě dělají to, co nemohou dělat stráže, kteří jsou možná až příliš vázaní svými povinnostmi v dole a v táboře.
Hlavní slovo mezi Stíny má Diego. Tento moudrý chlapík má mnoho kontaktů nejen ve Starém táboře, ale i v obou  ostatních. Jeho hlavní povinností je starat se o nově příchozí.
Vstup do řad Stínů pro kopáče znamená zásadní životní změnu. Již není tím otloukánkem, který otročí v dolech a čelí šikaně od stráží. Nyní si na něj v táboře už nikdo nedovolí, protože patří mezi ně.

Kostým – základ červený, lehká zbroj

Kopáči

Být kopáčem je to nejhorší, co může člověka v Bariéře potkat. Přesto všechno však někteří tento život žijí a jsou spokojeni s tím málem, co mají. Většinou nosí staré, špinavé hadry a rezavý meč na zádech.
Převážně se věnují práci v dolech, ale jsou výjimky, které mají relativně volnou ruku a pracují jako obchodníci, kováři atd.
Je známo že od kopáčů lidi často utíkají k jiným táborům, přidávají se jako novicové k bažině nebo pokud touží po svobodě přidávají se bandité k Novému táboru. a jakou cestu si zvolíte vy? :)

Kostým – volný (ideálně otrhané špinavé hadry)