Herní stavy

V naší hře je hromada herních stavů, nemocí či závislostí.

Herní stavy  v2.2 Gothic Vanilla 2020

Role Play

Naše hra je založena především na RP hráčů. Proto všechny prosím, aby kladli veliký důraz právě na něj. Snažte se, co nejlépe hrát všechny herní efekty, nemoci a snažte se na situace reagovat právě tak ,jak by to vaše postava udělala. Vytvářejte vlastní situace a užívejte si situace které vytvořil nikdo jiný.

Kostým

Jedná se o povinnou součást každé postavy. Měl by být nějak tématicky založen, nejlépe podle herní předlohy a frakce za kterou plánujete jet. Nesmí obsahovat na pohled moderní prvky, takže tenisky, trička s logem (zejména křiklavých barev) nebudou puštěny do hry. Pokud ale takovéto oblečení schováte (např. pod návleky, tuniku atd.), budeme to vzhledem k předpokládané zimě akceptovat. U registrace bude kostým zkontrolován a za hezký kostým dostanete magickou rudu navíc do hry.
Dobrý základ kostýmu je tunika, kalhoty z přírodní látky a boty z kůže – nejlépe historické.

Vytvoření postavy

Pokud jste v larpu nováčci a nemáte tušení jak založit vlastní postavu, tak tady je menší pomůcka:

Pro začátek stačí vymyslet původ postavy, pár rysů, nebo co postavu mohlo v jejím životě ovlivnit. Do začátku si nevybírejte složité role, protože pak se dostanete do situace, kde nebudete tušit jak reagovat. Podle příběhu si zvolte kostým, vybavení atd. Kupříkladu největší klasika co jde: “Jmenuji se Přemysl. Můj otec byl kovář, který prochlastal dům i s kovárnou. Jediný, co jsem před jeho alko-běsněním uchránil, je tahle obouruční palice. S ní jsem se pak vydal do světa.” Pak už jen stačí si udělat kladivo, sehnat kovářskou zástěru, plátěné kalhoty, čapku a máte to, co potřebujete na larp. Co se s postavou bude dít, to už je jen na osudu a vašich rozhodnutích. Za dobrou minulost postavy, budete odměněni další rudou do začátku hry.